הוצאת דרכון אירופי קוסמת לכל המבקשים להעתיק את מגוריהם ולפתוח בפרק חדש במדינה אירופית נחשקת. הונגריה, שהצטרפה לאיחוד האירופי בשנת 2004, נחשבת למפותחת ובעלת תנאים סוציאליים גבוהים. חולמים להוציא דרכון הונגרי? בריגיטה אייקלמן, מומחית ומנוסה בתחום, תלווה אתכם בתהליך הוצאת הבקשה, תסייע לכם להתמודד עם תקלות נפוצות ולא תירגע עד שהדרכון הנחשק יגיע לידיכם.

האם אני זכאי/ת לקבל דרכון הונגרי?

לפי החוק ההונגרי, ישנם שני מסלולים להוצאת דרכון:

  • זכאות על פי המשפחה ומקום הלידה – זכאים לאזרחות כל מי שנולדו בהונגריה או שאחד מקרובי המשפחה הבאים נולד על אדמת הונגריה – אבא, אימא, סבא או סבתא.
  • מסלול ההתאזרחות – גבולותיה של הונגריה השתנו רבות במהלך המאה האחרונה. וכך, כל מי שנולד בגבולותיה של הונגריה הרחבה יותר או צאצאיו זכאי לאזרחות הונגרית. נעשה קצת סדר בבלאגן. שטחי הונגריה כללו שטחים נרחבים ממדינות אירופיות אחרות, כמו רומניה, אוקראינה וצ’כוסלובקיה. לכן, אם אתם נולדתם בשטחים אלו בזמן שהם נכללו בהונגריה או אתם צאצאים לקרובי משפחה שנולדו בשטחים אלו, תוכלו להגיש בקשה.

שימו לב, עליכם להפגין בקיאות בשפה ההונגרית, בקיאות רחבה יותר משיחה סתמית. שירותי לימוד השפה ההונגרית יוכלו לסייע לכם במשימה הזו.

אפשר להוציא דרכון הונגרי לבד?

משימת הוצאת דרכון ואזרחות הונגרית היא סבוכה, מורכבת ואורכת זמן רב. כדי להוציא דרכון עליכם להצטייד בשורה של מסמכים מתורגמים להונגרית. לא כולנו מקפידים לשמור על מסמכים משפחתיים, לכן במידה וחסרים מסמכים משימה הוצאת הדרכון מסתבכת. מלבד זאת, בשל מלחמת העולם השנייה, מסמכים רבים הלכו לאיבוד ועליכם לשחזר אותם. לכן, אם אתם לא דוברי הונגרית שוטפת או רוצים להקל בתהליך ולהבטיח את סיכויי ההצלחה של תהליך הבקשה, העדיפו שלא לפעול לבד. הזמינו סיוע מאיש מקצוע מומחה ומיומן בהליכי פתיחת תיק בקשת דרכון.

הדרך לקבלת דרכון הונגרי

לקבלת דרכון בקלות

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני