בעקבות חוק השבות יותר ויותר ישראלים מנערים את האבק מהמסמכים המשפחתיים הישנים שלהם בכדי להוציא אזרחות אירופית. ישראלים רבים פוקדים את דלתות שגרירות הונגריה בישראל במטרה להתחיל בהליך הוצאת בקשת דרכון ואזרחות הונגרית. זוהי משימה לא פשוטה שדורשת השקעת זמן וכסף. אתם רוצים להוציא דרכון ומבולבלים מן ההליך הבירוקרטי? בריגיטה אייקלמן תספק לכם את מומחיותה בנושא, הודות לעבודתה המסורה בשגרירות הונגריה בישראל, ותלווה אתכם בהליך הוצאת האזרחות.

שגרירות הונגריה בישראל – מי זכאי להוציא אזרחות?

נציגות דיפלומטית הונגרית נמצאת בבנייני שגרירות הונגריה הממוקמים במרכז הארץ בתל אביב.

מלבד שימור וטיפוח הקשרים בין שתי המדינות, שגרירות הונגריה מטפלת בהליכי הוצאת אזרחות ודרכון הונגרי. כדי להתחיל בהליכים אלו, עליכם לוודא שאתם עונים לקריטריונים הבאים:

  • אם אתם בעלי תעודת זהות או דרכון הונגרי, הנכם זכאים לאזרחות הונגרית באופן מיידי, גם אם תוקפם של התעודות עבר.
  • אם הוריכם או סביכם נולדו בהונגריה זכותכם לקבל אזרחות הונגרית.
  • נשואים לאזרחים הונגרים? אתם זכאים לאזרחות אם אתם נשואים חמש שנים ויש לכם ילד או אם אתם זוג ללא ילדים ונשואים כעשר שנים. תידרשו להוכיח את שליטתכם ובקיאותכם בשפה ההונגרית.

מהו תהליך הוצאת האזרחות/דרכון?

ראשית, יש צורך לבדוק זכאות באמצעות אשת מקצוע דוגמת בריגיטה אייקלמן אשר גם תטפל עבורכם בכל נושא הניירת והבירוקרטיה ; החלק המתיש ביותר בהוצאת הדרכון כולל המצאת מסמכים. מסמכים משפחתיים, במיוחד ישנים יותר, נוטים ללכת לאיבוד. עליכם לאסוף מסמכים קיימים, לשחזר מסמכים שהלכו לאיבוד או להמציא מסמכים שאינם קיימים ברשות המשפחה. שימו לב, על המסמכים להיות כתובים בהונגרית, כך שאם אינכם דוברים הונגרית שוטפת, עליכם להיעזר בשירותי מתורגמן. ולבסוף, את בקשת הוצאת הדרכון מגישים עבור שגרירות הונגריה בישראל או לרשויות הונגריה בבודפשט, עיר הבירה של הונגריה. הליך הוצאת הבקשה עלול לארוך זמן רב, בין שנה לשנתיים. לכן, לפני שאתם מגישים את הבקשה, וודאו שאתם אוחזים בכל המסמכים הנדרשים.

שגרירות הונגריה בישראל

לקבלת דרכון בקלות

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני